vichan - en to sk_SK translation catalogue (311 entries)

en: %d result in | %d results in
sk_SK[0]: %d výsledok v
sk_SK[1]: %d výsledky v
sk_SK[2]: %d výsledkov v

en: (For file deletion.)
sk_SK: (Pre odstránenie príspevku.)

en: (No news to show.)
sk_SK: (Žiadne novinky na zobrazenie.)

en: (Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.)
sk_SK: (Vyhľadávanie nezáleží od veľkosti znakov a je založené na kľúčových slovách. Pre vyhľadávanie presnej frázy použi "úvodzovky". Použi hviezdičku (*) ako ľubovoľný znak.)

en: (or subnet)
sk_SK: (alebo podsieť)

en: 1 image reply | %count% image replies
sk_SK[0]: 1 príspevok s obrázkom
sk_SK[1]: %count% príspevky s obrázkom
sk_SK[2]: %count% príspevkov s obrázkom

en: 1 post | %count% posts
sk_SK[0]: 1 príspevok
sk_SK[1]: %count% príspevky
sk_SK[2]: %count% príspevkov

en: 1 reply | %count% replies
sk_SK[0]: 1 odpoveď
sk_SK[1]: %count% odpovede
sk_SK[2]: %count% odpovedí

en: Action
sk_SK: Akcia

en: Actions
sk_SK: Akcie

en: Active
sk_SK: Aktívné

en: Administration
sk_SK: Administrácia

en: All boards
sk_SK: Všetky dosky

en: All trademarks, copyrights, comments, and images on this page are owned by and are the responsibility of their respective parties.
sk_SK: Všetky obchodné značky, autorské práva, komentáre a multimediálny obsah na tejto stránke sú vlastníctvom a zodpovednosťou ich príslušných strán.

en: Allow thread to be bumped
sk_SK: Povoliť bumpovanie vlákna

en: An error has occured.
sk_SK: Nastala chyba.

en: Anti-spam
sk_SK: Antispam

en: Appeal reason
sk_SK: Dôvod odvolania sa

en: Appeal time
sk_SK: Čas odvolania sa

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address, across all boards?
sk_SK: Naozaj chceš odstrániť všetky príspevky tejto IP adresy na všetkých doskách?

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address?
sk_SK: Naozaj chceš odstrániť všetky príspevky tejto IP adresy?

en: Are you sure you want to delete this file?
sk_SK: Naozaj chceš odstrániť tento súbor?

en: Are you sure you want to delete this?
sk_SK: Naozaj to chceš odstrániť?

en: Are you sure you want to demote yourself?
sk_SK: Si si istý, že chceš degradovať seba samého?

en: Are you sure you want to do that?
sk_SK: Si si istý, že to chceš urobiť?

en: Are you sure you want to spoiler this file?
sk_SK: Naozaj chceš skryť tento súbor?

en: Ban
sk_SK: Zabanovať

en: Ban & Delete
sk_SK: Zabanovať a odstrániť

en: Ban appeal not found!
sk_SK: Odvolanie sa na ban nebolo nájdené!

en: Ban appeals
sk_SK: Odvolania sa na ban

en: Ban list
sk_SK: Zoznam banov

en: Banned!
sk_SK: Zabanovaný!

en: Banned?
sk_SK: Zabanovaný?

en: Bans
sk_SK: Bany

en: Board
sk_SK: Doska

en: Boards
sk_SK: Dosky

en: Body
sk_SK: Telo

en: Cannot open themes directory; check permissions.
sk_SK: Nebolo možné otvoriť adresár "themes"; skontroluj oprávnenia.

en: Change password
sk_SK: Zmeniť heslo

en: Click to proceed to
sk_SK: Klikni pre pokračovanie na

en: Comment
sk_SK: Komentár

en: Config editor
sk_SK: Editor konfigurácie

en: Configuration
sk_SK: Konfigurácia

en: Configuring theme: %s
sk_SK: Konfigurovanie témy: %s

en: Confirm action
sk_SK: Potvrdiť akciu

en: Continue
sk_SK: Pokračovať

en: Could not find current version! (Check .installed)
sk_SK: Nebolo možné nájsť momentálnu verziu! (Skontroluj .installed)

en: Couldn't make sense of the URL of the video you tried to embed.
sk_SK: Nie je možné správne vložiť zadané video.

en: Couldn't open board after creation.
sk_SK: Nebolo možné otvoriť dosku po jej vytvorení.

en: Create new board
sk_SK: Vytvoriť novú dosku

en: Create user
sk_SK: Vytvoriť užívateľa

en: Currently editing raw HTML.
sk_SK: Teraz upravuješ čisté HTML.

en: Dashboard
sk_SK: Panel administrácie

en: Database error:
sk_SK: Chyba databázy:

en: Date
sk_SK: Dátum

en: Debug: Anti-spam
sk_SK: Debug: Antispam

en: Debug: Recent posts
sk_SK: Debug: Posledné príspevky

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Delete Post
sk_SK: Odstrániť príspevok

en: Delete all posts by IP
sk_SK: Odstrániť všetky príspevky od IP adresy

en: Delete all posts by IP across all boards
sk_SK: Odstrániť všetky príspevky IP adresy na všetkých doskách

en: Delete file
sk_SK: Odstrániť súbor

en: Delete forever
sk_SK: Navždy odstrániť

en: Delete user
sk_SK: Odstrániť užívateľa

en: Demote
sk_SK: Degradovať

en: Description
sk_SK: Popis

en: Discard abuse report
sk_SK: Vyradiť nahlásenie

en: Discard all abuse reports by this IP address
sk_SK: Vyradiť všetky nahlásenia od tejto IP adresy

en: Duration
sk_SK: Trvanie

en: Edit board
sk_SK: Upraviť dosku

en: Edit markup instead?
sk_SK: Upraviť miesto toho markup?

en: Edit post
sk_SK: Upraviť príspevok

en: Edit raw HTML instead?
sk_SK: Upraviť miesto toho čisté HTML?

en: Edit user
sk_SK: Upraviť užívateľa

en: Email
sk_SK: E-mail

en: Embed
sk_SK: Vlož

en: Error
sk_SK: Chyba

en: Error information
sk_SK: Informácie o chybe

en: Expired
sk_SK: Vypršané

en: Expires
sk_SK: Vyprší

en: Failed to redraw image!
sk_SK: Prekreslenie obrázka zlyhalo!

en: Failed to resize image!
sk_SK: Zmena veľkosti obrázka zlyhala!

en: File
sk_SK: Súbor

en: File:
sk_SK: Súbor:

en: Flags
sk_SK: Vlajky

en: Flood detected; Post discarded.
sk_SK: Detekovaný flood; Príspevok zrušený.

en: From
sk_SK: Od

en: Go back
sk_SK: Návrat

en: Group
sk_SK: Skupina

en: IP
sk_SK: IP adresa

en: IP address
sk_SK: IP adresa

en: IP address notes
sk_SK: Poznámky k IP adrese

en: IP address/mask
sk_SK: IP adresa/maska

en: Impossible to move thread; there is only one board.
sk_SK: Nie je možné presunúť vlákno; existuje iba jedna doska.

en: Impossible to promote/demote user.
sk_SK: Nie je možné povýšiť/degradovať užívateľa.

en: Install
sk_SK: Inštalovať

en: Installed theme: %s
sk_SK: Téma %s bola nainštalovaná

en: Invalid board!
sk_SK: Nesprávna doska!

en: Invalid image.
sk_SK: Neplatný obrázok.

en: Invalid security token! Please go back and try again.
sk_SK: Neplatný bezpečnostný token! Prosím, vráť sa a skús to znova.

en: Invalid username and/or password.
sk_SK: Neplatné užívateľské meno a/alebo heslo.

en: Invalid username and/or password. Your user may have been deleted or changed.
sk_SK: Neplatné užívateľské meno a/alebo heslo. Tvoj účet mohol byť zmenený alebo odstránený.

en: Invalid/malformed cookies.
sk_SK: Neplatné/modifikované cookies.

en: It is still pending
sk_SK: Stále čaká na rozsudok

en: Last 1 Post | Last %count% Posts
sk_SK[0]: Posledný 1 príspevok
sk_SK[1]: Posledné %count% príspevky
sk_SK[2]: Posledných %count% príspevkov

en: Last action
sk_SK: Posledná akcia

en: Leave shadow thread
sk_SK: Ponechať tieňové vlákno

en: Length
sk_SK: Dĺžka

en: Lock
sk_SK: Zamknuté

en: Lock thread
sk_SK: Zamknúť vlákno

en: Login
sk_SK: Prihlásenie

en: Logout
sk_SK: Odhlásiť

en: Lurk some more before posting.
sk_SK: Ešte tu chvíľu slieď predtým, než budeš prispievať.

en: MIME type detection XSS exploit (IE) detected; post discarded.
sk_SK: XSS exploit detekcie MIME typu (IE) detekovaný; Post zrušený.

en: Make thread not sticky
sk_SK: Odopnúť vlákno

en: Make thread sticky
sk_SK: Pripnúť vlákno

en: Manage themes
sk_SK: Spravovať témy

en: Manage users
sk_SK: Spravovať užívateľov

en: Maximum file size: %maxsz% bytes<br>Your file's size: %filesz% bytes
sk_SK: Maximálna veľkosť súboru: %maxsz% bajtov<br>Veľkosť Tvojho súboru: %filesz% bajtov.

en: Message
sk_SK: Správa

en: Messages
sk_SK: Správy

en: Moderation log
sk_SK: Log moderácie

en: Move reply
sk_SK: Presunúť odpoveď

en: Move reply to another board
sk_SK: Presunúť odpoveď do inej dosky

en: Move thread
sk_SK: Presunúť vlákno

en: Move thread to another board
sk_SK: Presunúť vlákno na inú dosku

en: Name
sk_SK: Meno

en: New Ban
sk_SK: Nový ban

en: New PM for
sk_SK: Nová SS pre

en: New Reply
sk_SK: Odpoveď

en: New Topic
sk_SK: Nové vlákno

en: New ban
sk_SK: Nový ban

en: New board
sk_SK: Nová doska

en: New note
sk_SK: Nová poznámka

en: New post
sk_SK: Nový príspevok

en: New user
sk_SK: Nový užívateľ

en: News
sk_SK: Novinky

en: Next
sk_SK: Ďalej

en: No
sk_SK: Nie

en: No results.
sk_SK: Žiadne výsledky.

en: Note
sk_SK: Poznámka

en: Noticeboard
sk_SK: Nástenka

en: Or URL
sk_SK: Alebo adresa

en: Other
sk_SK: Iné

en: PM
sk_SK: SS

en: PM inbox
sk_SK: Schránka SS

en: Page not found.
sk_SK: Stránka nebola nájdená.

en: Password
sk_SK: Heslo

en: Phrase:
sk_SK: Fráza:

en: Post news entry
sk_SK: Prispieť do noviniek

en: Post search is disabled
sk_SK: Vyhľadávanie príspevkov je vypnuté

en: Post to noticeboard
sk_SK: Prispieť na nástenku

en: Post too long. Click <a href="%s">here</a> to view the full text.
sk_SK: Príliš dlhý príspevok. Klikni <a href="%s">sem</a> pre zobrazenie celého textu.

en: Posting mode: Reply
sk_SK: Režim prispievania: Odpoveď

en: Posts
sk_SK: Príspevky

en: Prevent thread from being bumped
sk_SK: Zakázať bumpovanie vlákna

en: Previous
sk_SK: Späť

en: Private message
sk_SK: Súkromná správa

en: Promote
sk_SK: Povýšiť

en: Query too broad.
sk_SK: Príliš všeobecný dotaz.

en: Raw HTML
sk_SK: Čisté HTML

en: Reason
sk_SK: Dôvod

en: Rebuild
sk_SK: Prestavať

en: Rebuilt theme: %s
sk_SK: Prestavaná téma: %s

en: Recent posts
sk_SK: Posledné príspevky

en: Reconfigure
sk_SK: Prekonfigurovať

en: Remove ban
sk_SK: Odstrániť ban

en: Reply
sk_SK: Odpoveď

en: Reply with quote
sk_SK: Odpovedať s citátom

en: Report
sk_SK: Nahlásiť

en: Report date
sk_SK: Dátum nahlásenia

en: Report queue
sk_SK: Front nahlásení

en: Reported by
sk_SK: Nahlásené od

en: Return
sk_SK: Návrat

en: Return to dashboard
sk_SK: Návrat na panel administrácie

en: Save changes
sk_SK: Uložiť zmeny

en: Search
sk_SK: Hľadať

en: Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">You may apply the following filters to your searches: <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong>, and <strong>name</strong>. To apply a filter, simply add to your query, for example, <em>name:Anonymous</em> or <em>subject:"Some Thread"</em>. Wildcards cannot be used in filters.
sk_SK: Vyhľadávanie nezáleží od veľkosti znakov a je založené na kľúčových slovách. Pre vyhľadávanie presnej frázy použi "úvodzovky". Použi hviezdičku (*) ako ľubovoľný znak.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">Pri vyhľadávaní môžeš použiť nasledovné filtre: <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong> a <strong>name</strong>. Pre použitie filtra jednoducho pridaj do svojej požiadavky napríklad: <em>name:Anonymous</em> alebo <em>subject:"Nejaké vlákno"</em>. Hviezdičky vo filtroch nemôžu byť použité.

en: Search results
sk_SK: Výsledky vyhľadávania

en: Seen
sk_SK: Videné

en: Select board
sk_SK: Wybierz board

en: Send message
sk_SK: Odoslať oznam

en: Set
sk_SK: sada

en: Spoiler File
sk_SK: Skrytý súbor

en: Spoiler Image
sk_SK: Skrytý obrázok

en: Staff
sk_SK: Tím

en: Status
sk_SK: Stav

en: Sticky
sk_SK: Pripnuté

en: Subject
sk_SK: Predmet

en: Target and source board are the same.
sk_SK: Cieľová a zdrojová doska sú rovnaké.

en: Target board
sk_SK: Cieľová doska

en: That ban doesn't exist or is not for you.
sk_SK: Ban neexistuje, alebo nie je pre Teba.

en: That file <a href="%s">already exists</a> in this thread!
sk_SK: Tento súbor <a href="%s">už existuje</a> v tomto vlákne!

en: That file <a href="%s">already exists</a>!
sk_SK: Súbor <a href="%s">už existuje</a>!

en: That mod <a href="?/users/%d">already exists</a>!
sk_SK: Moderátor <a href="?/users/%d">už existuje</a>!

en: That post doesn't exist…
sk_SK: Príspevok neexistuje…

en: That theme doesn't exist!
sk_SK: Zadaná téma neexistuje!

en: The %s field is required.
sk_SK: Pole %s je povinné.

en: The %s field was invalid.
sk_SK: Pole %s je neplatné.

en: The %s field was too long.
sk_SK: Pole %s bolo príliš dlhé.

en: The body was too long.
sk_SK: Telo správy bolo príliš dlhé.

en: The body was too short or empty.
sk_SK: Telo správy bolo prikrátke alebo prázdne.

en: The file was too big.
sk_SK: Súbor bol príliš veľký.

en: The server failed to handle your upload.
sk_SK: Serveru sa nepodarilo poradiť si s Tvojím uploadom.

en: Themes directory doesn't exist!
sk_SK: Adresár "themes" neexistuje!

en: There are no active bans.
sk_SK: Žiadne aktívne bany.

en: There are no boards to search!
sk_SK: Neexistujú žiadne dosky, v ktorých by sa mohlo hľadať.

en: There are no reports.
sk_SK: Žiadne nahlásenia

en: There are no themes available.
sk_SK: Žiadne témy nie sú dostupné.

en: There is already a %s board.
sk_SK: Doska %s už existuje.

en: There is already a pending appeal for this ban.
sk_SK: Čakajúce odvolanie sa na tento ban už existuje.

en: Thread ID
sk_SK: ID vlákna

en: Thread has reached its maximum image limit.
sk_SK: Vlákno dosiahlo svoj maximálny limit pre obrázky.

en: Thread has reached its maximum reply limit.
sk_SK: Vlákno dosiahlo svoj maximálny limit pre odpovede.

en: Thread locked. You may not reply at this time.
sk_SK: Zamknuté vlákno. Teraz nie je možné naň odpovedať.

en: Thread specified does not exist.
sk_SK: Špecifikované vlákno neexistuje.

en: Thumbnail
sk_SK: Miniatúra

en: Time
sk_SK: Čas

en: Too many cites; post discarded.
sk_SK: Priveľa citátov; Príspevok zrušený.

en: Too many cross-board links; post discarded.
sk_SK: Priveľa medzidoskových odkazov; Príspevok zrušený.

en: Too many links; flood detected.
sk_SK: Priveľa odkazov; Flood detekovaný.

en: Type
sk_SK: Typ

en: USER WAS BANNED FOR THIS POST
sk_SK: UŽÍVATEĽ BOL ZA TENTO PRÍSPEVOK ZABANOVANÝ

en: Unban selected
sk_SK: Odbanovať vybrané

en: Uninstall
sk_SK: Odinštalovať

en: Unknown
sk_SK: Neznámy

en: Unknown file extension.
sk_SK: Neznámy formát súboru.

en: Unlock thread
sk_SK: Odomknúť vlákno

en: Unoriginal content!
sk_SK: Neoriginálny obsah!

en: Unoriginal content! You have been muted for %d seconds.
sk_SK: Neoriginálny obsah! Bol si zablokovaný na %d sekúnd.

en: Unsupported file format:
sk_SK: Nepodporovaný formát súboru:

en: Unsupported image format.
sk_SK: Nepodporovaný formát súboru.

en: Update
sk_SK: Aktualizácia

en: Use theme
sk_SK: Použiť tému

en: User account
sk_SK: Účet užívateľa

en: Username
sk_SK: Užívateľské meno

en: Verification
sk_SK: Verifikácia

en: Version
sk_SK: Verzia

en: View All
sk_SK: Zobraziť všetko

en: View all noticeboard entries
sk_SK: Zobraziť všetky položky na nástenke

en: View more logs for this user.
sk_SK: Zobraziť viac záznamov tohto užívateľa

en: Wait a while before searching again, please.
sk_SK: Prosím, chvíľu počkaj pred ďalším vyhľadávaním.

en: Wrong password…
sk_SK: Neplatné heslo…

en: Yes
sk_SK: Áno

en: You appealed this ban on
sk_SK: Odvolal si sa na tento ban

en: You are banned! ;_;
sk_SK: Si zabanovaný! ;_;

en: You are muted! Expires in %d seconds.
sk_SK: Si zablokovaný! Vyprší za %d sekúnd.

en: You are not a mod…
sk_SK: Niesi moderátor…

en: You are not banned.
sk_SK: Niesi zabanovaný.

en: You are only allowed to unban %s users at a time. You tried to unban %u users.
sk_SK: Môžeš naraz odbanovať iba %s užívateľov. Snažil si sa odbanovať %u užívateľov.

en: You are probably seeing this message because Javascript being disabled. This is a necessary security measure to prevent CSRF attacks.
sk_SK: Tento oznam vidíš pravdepodobne preto, lebo máš vypnutý Javascript. Je to nutná bezpečnostná procedúra aby sa zabránilo útokom typu CSRF.

en: You can't report that many posts at once.
sk_SK: Nie je možné nahlásiť tak veľa príspevkov naraz.

en: You cannot appeal a ban of this length.
sk_SK: Nie je možné sa odvolať na takto dlhý ban.

en: You cannot appeal this ban again.
sk_SK: Nie je možné sa znova odvolať na tento ban.

en: You didn't make a post.
sk_SK: Príspevok nebol vytvorený.

en: You didn't select anything to delete.
sk_SK: Nevybral si nič pre odstránenie.

en: You didn't select anything to report.
sk_SK: Nevybral si nič pre nahlásenie.

en: You don't have permission to do that.
sk_SK: Nemáš na to povolenie.

en: You have been banned from
sk_SK: Bol si zabanovaný z

en: You have been muted for unoriginal content.
sk_SK: Bol si zablokovaný pre neoriginálny obsah.

en: You have submitted the maximum number of ban appeals allowed. You may not appeal this ban again.
sk_SK: Odoslal si maximálny počet odvolaní sa na ban. Nemôžeš sa znova odvolať na tento ban.

en: You last appealed this ban on
sk_SK: Naposledy si sa odvolal na tento ban

en: You look like a bot.
sk_SK: Vyzeráš ako bot.

en: You may appeal this ban again. Please enter your reasoning below.
sk_SK: Na tento ban sa môžeš odvolať znova. Prosím, zadaj svoje odôvodnenie nižšie.

en: You may appeal this ban. Please enter your reasoning below.
sk_SK: Môžeš sa na tento ban odvolať. Prosím, zadaj svoje odôvodnenie nižšie.

en: You must upload an image.
sk_SK: Musíš odoslať obrázok.

en: You seem to have mistyped the verification.
sk_SK: Vyzerá to, že bola zle opísaná verifikácia.

en: You submitted an appeal for this ban on
sk_SK: Odoslal si odvolanie sa na tento ban

en: You were banned for the following post on
sk_SK: Bol si zabanovaný za nasledujúci príspevok

en: You were banned from
sk_SK: Bol si zabanovaný z

en: You were banned! ;_;
sk_SK: Bol si zabanovaný! ;_;

en: You'll have to wait another %s before deleting that.
sk_SK: Budeš musieť čakať ešte %s než to odstrániš.

en: Your IP address is
sk_SK: Tvoja IP adresa je

en: Your IP address is listed in %s.
sk_SK: Tvoja IP je spomínaná v %s.

en: Your ban was filed on
sk_SK: Tvoj ban bol udelený

en: Your browser didn't submit an input when it should have.
sk_SK: Tvoj prehliadač neodovzdal vstup vtedy, kedy mal.

en: Your browser sent an invalid or no HTTP referer.
sk_SK: Tvoj prehliadač odoslal vadný alebo žiadny HTTP referer.

en: Your code contained PHP syntax errors. Please go back and correct them. PHP says:
sk_SK: PHP kód obsahuje chyby syntaxu. Oprav ich, prosím. PHP hovorí:

en: Your request looks automated; Post discarded.
sk_SK: Požiadavka vyzerá byť automatizovaná; Príspevok zrušený.

en: all boards
sk_SK: všetky dosky

en: and
sk_SK: a

en: and it was denied.
sk_SK: a Tvoje odvolanie sa bolo odmietnuté

en: and it was denied. You may not appeal this ban again.
sk_SK: a Tvoje odvolanie bolo odmietnuté. Nie je možné sa znova odvolať na tento ban.

en: at
sk_SK: dňa

en: by
sk_SK: od

en: day | days
sk_SK[0]: deň
sk_SK[1]: dni
sk_SK[2]: dní

en: delete
sk_SK: odstrániť

en: deleted?
sk_SK: odstránené?

en: edit
sk_SK: upraviť

en: expires
sk_SK: vyprší

en: for an unspecified reason.
sk_SK: z nešpecifikovaného dôvodu.

en: for the following reason:
sk_SK: z nasledujúceho dôvodu:

en: from now, which is on
sk_SK: od teraz, čo je

en: has since expired. Refresh the page to continue.
sk_SK: už vypršal. Pre pokračovanie obnov stránku.

en: hidden
sk_SK: skryté

en: hour | hours
sk_SK[0]: hodina
sk_SK[1]: hodiny
sk_SK[2]: hodín

en: locks thread; replies to it with a link.
sk_SK: zamkne vlákno; odpovie naň odkazom.

en: log
sk_SK: denník

en: minute | minutes
sk_SK[0]: minúta
sk_SK[1]: minúty
sk_SK[2]: minút

en: never
sk_SK: nikdy

en: new; optional
sk_SK: nové; voliteľné

en: no reason
sk_SK: bez dôvodu

en: no subject
sk_SK: žiadny predmet

en: none
sk_SK: nedostatok

en: omitted. Click reply to view.
sk_SK: skrytých. Klikni na Odpoveď pre ich zobrazenie.

en: public; attached to post
sk_SK: verejný; pripojený ku príspevku

en: remove
sk_SK: odstrániť

en: second | seconds
sk_SK[0]: sekunda
sk_SK[1]: sekundy
sk_SK[2]: sekúnd

en: week | weeks
sk_SK[0]: týždeň
sk_SK[1]: týždne
sk_SK[2]: týždňov

en: will not expire
sk_SK: nevyprší

en: year | years
sk_SK[0]: rok
sk_SK[1]: roky
sk_SK[2]: rokov
