vichan - en to eo translation catalogue (307 entries)

en: %d result in | %d results in
eo[0]: %d rezulto en
eo[1]: %d rezultoj en

en: (For file deletion.)
eo: (Por forviŝi dosieron.)

en: (No news to show.)
eo: (Neniaj novaĵoj por montri.)

en: (Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.)
eo: (Serĉo estas uskleca-indiferenta kajbazita je ŝlosilvortoj. Por kongrui frazojn, uzu "citaĵmarkojn". Uzu steleton (*) por wildcard.)

en: (or subnet)
eo: (aŭ subnet)

en: 1 image reply | %count% image replies
eo[0]: 1 bildhava respondo
eo[1]: %count% bildhavaj respondoj

en: 1 post | %count% posts
eo[0]: Unu afiŝo
eo[1]: %count% afiŝoj

en: 1 reply | %count% replies
eo[0]: 1 respondo
eo[1]: %count% respondoj

en: Action
eo: Ago

en: Actions
eo: Agoj

en: Active
eo: Aktiva

en: Administration
eo: Administrado

en: All boards
eo: Ĉiuj tabuloj

en: All trademarks, copyrights, comments, and images on this page are owned by and are the responsibility of their respective parties.
eo: Ĉiuj registritaj markoj, kopirajtoj, komentoj, kaj bildoj en ĉi tiu paĝo alpartenas al, kaj estas la respondeco de siaj respektivaj partioj.

en: Allow thread to be bumped
eo: Permesi altigon de la fadeno

en: An error has occured.
eo: Eraro okazis.

en: Anti-spam
eo: Kontraŭrubmesaĝo

en: Appeal reason
eo: Kialo por apelacio

en: Appeal time
eo: Apelacia tempo

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address, across all boards?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forviŝi ĉiujn afiŝojn de ĉi tiu IP adreso, trans ĉiuj tabuloj?

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forviŝi ĉiun afiŝon de ĉi tiu IP adreso?

en: Are you sure you want to delete this file?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forviŝi ĉi tiun dosieron?

en: Are you sure you want to delete this?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forviŝi ĉi tion?

en: Are you sure you want to demote yourself?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas malpromocii vin?

en: Are you sure you want to do that?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas fari tion?

en: Are you sure you want to spoiler this file?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas cenzuri ĉi tiun dosieron?

en: Ban
eo: Malpermesi

en: Ban & Delete
eo: Malpermesi & Forviŝi

en: Ban appeal not found!
eo: Apelacion ne trovita!

en: Ban appeals
eo: Malpermesaj apelacioj

en: Ban list
eo: Malpermesullisto

en: Banned!
eo: Malpermesita!

en: Banned?
eo: Ĉu malpermesita?

en: Bans
eo: Malpermesoj

en: Board
eo: Tabulo

en: Boards
eo: Tabuloj

en: Body
eo: Teksto

en: Can't build the RecentPosts theme, because there are no boards to be fetched.
eo: Maleblas konstrui la RecentPosts temo, ĉar ne estas tabuloj por trovi.

en: Cannot open themes directory; check permissions.
eo: Maleblas malfermi dosierujo de temoj; kontrolu permesojn.

en: Change password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Click to proceed to
eo: Klaku por iri al

en: Comment
eo: Komento

en: Config editor
eo: Agordredaktilo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Configuring theme: %s
eo: Agordado stilon: %s

en: Confirm action
eo: Konfirmacii agon

en: Continue
eo: Daŭri

en: Could not find current version! (Check .installed)
eo: Malsukcesis trovi la nuntempan version! (Kontrolu .installed)

en: Couldn't make sense of the URL of the video you tried to embed.
eo: Maleblis kompreni la URL-on de la videon vi provis enmeti.

en: Couldn't open board after creation.
eo: Malsukcesis malfermi tabulon post kreado.

en: Create new board
eo: Krei novan tabulon

en: Create user
eo: Krei uzanton

en: Currently editing raw HTML.
eo: Nuntempe redaktanta la krudan HTML-on.

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Database error:
eo: Datumbaza eraro:

en: Date
eo: Dato

en: Debug
eo: Malcimigo

en: Debug: Anti-spam
eo: Malcimigo: Kontraŭrubmesaĝo

en: Debug: Recent posts
eo: Malcimigo: Freŝaj afiŝoj

en: Debug: SQL
eo: Malcimigo: SQL

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete Post
eo: Forviŝi Afiŝon

en: Delete all posts by IP
eo: Forviŝi ĉiun afiŝon de tiu IP

en: Delete all posts by IP across all boards
eo: Forviŝi ĉiujn afiŝojn per IP trans ĉiuj tabuloj

en: Delete file
eo: Forviŝi dosieron

en: Delete forever
eo: Forviŝi eterne

en: Delete user
eo: Forviŝi uzanton.

en: Demote
eo: Malpromocii

en: Description
eo: Priskribo

en: Discard abuse report
eo: Forigi raporton pri misuzo

en: Discard all abuse reports by this IP address
eo: Forigi ĉiom da la raportoj pri misuzo de ĉi tiu IP adreso

en: Duration
eo: Daŭro

en: Edit board
eo: Redakti tabulon

en: Edit markup instead?
eo: Ĉu redakti la markup-on anstataŭ?

en: Edit post
eo: Redakti afiŝon

en: Edit raw HTML instead?
eo: Ĉu redakti krudan HTML-on anstataŭ?

en: Edit user
eo: Redakti uzanton

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Embed
eo: Enmeti

en: Error
eo: Eraro

en: Error information
eo: Informo pri eraro

en: Expired
eo: Malaktiva

en: Expires
eo: Finiĝas

en: Failed to redraw image!
eo: Malsukcesis reafiŝi la bildon!

en: Failed to resize image!
eo: Malsukcesis adapti grandecon de la bildo!

en: File
eo: Dosiero

en: File:
eo: Dosiero:

en: Flag
eo: Flago

en: Flags
eo: Flagoj

en: Flood detected; Post discarded.
eo: Inundon perceptita; Afiŝon forigita.

en: From
eo: El

en: Go back
eo: Reiri

en: Group
eo: Grupo

en: IP address
eo: IP adreso

en: IP address notes
eo: IP adreso notoj

en: IP address/mask
eo: IP adreso/mask

en: Impossible to move thread; there is only one board.
eo: Maleblas transloki fadenon; ekzistas nur unu tabulo.

en: Impossible to promote/demote user.
eo: Maleblas promocii/malpromocii uzanton.

en: Install
eo: Instali

en: Installed theme: %s
eo: Instalita stilo: %s

en: Invalid board!
eo: Malvalida tabulo!

en: Invalid image.
eo: Malvalida bildo.

en: Invalid security token! Please go back and try again.
eo: Nevalida sekurecsigno! Bonvolu reiri kaj reprovu.

en: Invalid username and/or password.
eo: Malvalida salutnomo kaj/aŭ pasvorto.

en: Invalid username and/or password. Your user may have been deleted or changed.
eo: Malvalida salutnomo kaj/aŭ pasvorto. Via uzanto eble forviŝiĝis aŭ ŝanĝis.

en: Invalid/malformed cookies.
eo: Malvalidaj/misformitaj cookie-oj.

en: It is still pending
eo: Ĝi jam pritraktatas.

en: Last 1 Post | Last %count% Posts
eo[0]: Lasta afiŝo
eo[1]: Lastaj %count% afiŝoj

en: Last action
eo: Lasta ago

en: Leave shadow thread
eo: Restigi ombran fadenon

en: Length
eo: Longeco

en: Lock
eo: Fermi

en: Lock thread
eo: Fermi fadenon

en: Login
eo: Ensaluti

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Lurk some more before posting.
eo: Gvatu iom plu antaŭ afiŝi.

en: MIME type detection XSS exploit (IE) detected; post discarded.
eo: MIME-tipo percepto XSS exploit (IE) perceptita; afiŝon forigita.

en: Make thread not sticky
eo: Malglui fadenon

en: Make thread sticky
eo: Glui fadenon

en: Manage themes
eo: Administri temojn

en: Manage users
eo: Administri uzantojn

en: Maximum file size: %maxsz% bytes<br>Your file's size: %filesz% bytes
eo: Maksimuma dosiera grandeco: %maxsz% bitokoj<br>Via dosiera grandeco: %filesz% bitokoj

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Moderation log
eo: Registro estrarana

en: Move reply
eo: Transloki respondon

en: Move reply to another board
eo: Transloki respondon al alia tabulo

en: Move thread
eo: Transloki fadenon

en: Move thread to another board
eo: Transloki fadenon al alia tabulo

en: Moved to %s.
eo: Translokita al %s.

en: Name
eo: Nomo

en: New Ban
eo: Nova Malpermeso

en: New PM for
eo: Nova PM por

en: New Reply
eo: Nova Respondo

en: New Topic
eo: Nova Temo

en: New ban
eo: Nova malpermeso

en: New board
eo: Nova tabulo

en: New note
eo: Nova noto

en: New post
eo: Nova afiŝo

en: New user
eo: Nova uzanto

en: News
eo: Novaĵoj

en: Next
eo: Sekvanta

en: No
eo: Ne

en: No results.
eo: Neniaj rezultoj.

en: None
eo: Neniom

en: Note
eo: Noto

en: Noticeboard
eo: Anonctabulo

en: Or URL
eo: Aŭ URL

en: Other
eo: Aliaĵoj

en: PM inbox
eo: PM ricevujo

en: Page not found.
eo: Paĝon ne trovita.

en: Password
eo: Pasvorto

en: Phrase:
eo: Frazo:

en: Post news entry
eo: Afiŝi novaĵon

en: Post search is disabled
eo: Afiŝserĉo estas malŝaltita

en: Post to noticeboard
eo: Afiŝi al anonctabulo

en: Post too long. Click <a href="%s">here</a> to view the full text.
eo: Afiŝo tro longas. Alklaku <a href="%s">ĉi tie</a> por vidigi la tutan tekston.

en: Posting mode: Reply
eo: Afiŝtipo: Respondo

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Prevent thread from being bumped
eo: Malpermesi altigon de la fadeno

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Private message
eo: Privata mesaĝo

en: Promote
eo: Promocii

en: Query too broad.
eo: Serĉdemando tro malpreciza.

en: Raw HTML
eo: Kruda HTML

en: Reason
eo: Kialo

en: Rebuild
eo: Rekonstrui

en: Rebuilt theme: %s
eo: Rekonstruita stilon: %s

en: Recent posts
eo: Freŝaj afiŝoj

en: Reconfigure
eo: Rearanĝi

en: Remove ban
eo: Forigi malpermeson

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply with quote
eo: Respondi kun citaĵo

en: Report
eo: Raporti

en: Report date
eo: Raportdato

en: Report queue
eo: Raporta vico

en: Reported by
eo: Raportita de

en: Return
eo: Reiri

en: Return to dashboard
eo: Reiri al panelo

en: Save changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Search
eo: Serĉi

en: Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">You may apply the following filters to your searches: <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong>, and <strong>name</strong>. To apply a filter, simply add to your query, for example, <em>name:Anonymous</em> or <em>subject:"Some Thread"</em>. Wildcards cannot be used in filters.
eo: Serĉo estas uskleco-indiferenta kaj bazita je ŝlosilvortoj. Por kongrui precizajn frazojn, uzu "citaĵmarkojn". Uzu steleton (*) por wildcard. </p><p style="font-size:8pt;margin:5px">Vi povas uzi la sekvantajn filtrilojn al viaj serĉoj: <strong>id</strong> (id), <strong>thread</strong> (fadeno), <strong>subject</strong> (temo), and <strong>name</strong> (nomo). Por uzi filtrilon, simple aldonu al via serĉo, ekzemple, <em>name:Anonymous</em> aŭ <em>subject:"ia fadeno"</em>. Wildcards ne uzeblas kun filtriloj.

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Seen
eo: Vidita

en: Select board
eo: Elekti tabulon

en: Send message
eo: Sendi mesaĝon

en: Spoiler File
eo: Cenzuri Dosieron

en: Spoiler Image
eo: Cenzuri Bildon

en: Staff
eo: Stabo

en: Status
eo: Statuso

en: Sticky
eo: Glui

en: Subject
eo: Temo

en: Target and source board are the same.
eo: Cela kaj fonta tabuloj samas.

en: Target board
eo: Celtabulo

en: That file <a href="%s">already exists</a> in this thread!
eo: Tiu dosiero <a href="%s">jam ekzistas</a> en ĉi tiu fadeno!

en: That file <a href="%s">already exists</a>!
eo: Tiu dosiero <a href="%s">jam ekzistas</a>!

en: That mod <a href="?/users/%d">already exists</a>!
eo: Tiu estrarano <a href="?/users/%d">jam ekzistas</a>!

en: That post doesn't exist…
eo: Tiu afiŝo ne ekzistas...

en: That theme doesn't exist!
eo: Tiu temo ne ekzistas!

en: The %s field is required.
eo: La %s tekstejo endas.

en: The %s field was invalid.
eo: La %s tekstejo malvalidis.

en: The %s field was too long.
eo: La %s tekstejo tro longis.

en: The body was too long.
eo: La mesaĝo tro longis.

en: The body was too short or empty.
eo: La mesaĝo tro mallongis aŭ estis malplena.

en: The file was too big.
eo: La dosiero tro grandis.

en: The server failed to handle your upload.
eo: La servilo malsukcesis prilabori vian alŝuton.

en: Themes directory doesn't exist!
eo: Dosierujo de temoj ne ekzistas!

en: There are no active bans.
eo: Neniom de aktivaj malpermesoj nuntempe.

en: There are no boards to search!
eo: Estas neniu tabulo por serĉi!

en: There are no reports.
eo: Neniom da raportoj.

en: There are no themes available.
eo: Neniaj temoj haveblas.

en: There is already a %s board.
eo: Jam ekzistas tabulo %s.

en: Thread ID
eo: Fadeno ID

en: Thread has reached its maximum image limit.
eo: Fadeno atingis sian maksimuman limon de bildoj.

en: Thread has reached its maximum reply limit.
eo: Fadeno atingis sian maksimuman limon de respondoj.

en: Thread locked. You may not reply at this time.
eo: Fadeno fermita. Vi ne povas respondi nuntempe.

en: Thread specified does not exist.
eo: Specifita fadeno ne ekzistas.

en: Thumbnail
eo: Samplabildo

en: Time
eo: Tempo

en: Too many cites; post discarded.
eo: Tro da citaĵoj; afiŝon forigita.

en: Too many cross-board links; post discarded.
eo: Tro da trans-tabulaj ligoj; afiŝo forigita.

en: Too many links; flood detected.
eo: Tro da ligiloj; inundon perceptita.

en: Type
eo: Tipo

en: USER WAS BANNED FOR THIS POST
eo: UZANTO ESTIS MALPERMESITA PRO ĈI TIU AFIŜO

en: Unban selected
eo: Repermesi elektita

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown file extension.
eo: Nekonata dosiertipo.

en: Unlock thread
eo: Malfermi fadenon

en: Unoriginal content!
eo: Maloriginala enhavo!

en: Unoriginal content! You have been muted for %d seconds.
eo: Maloriginala enhavo! Vi mutiĝos dum %d sekundoj.

en: Unsupported file format:
eo: Malsubtenita dosiertipo:

en: Unsupported image format.
eo: Malsubtenita bildotipo.

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Use theme
eo: Uzi temon

en: User account
eo: Uzantkonto

en: Username
eo: Salutnomo

en: Verification
eo: Kontrolado

en: Version
eo: Versio

en: View All
eo: Vidi ĉion

en: View all noticeboard entries
eo: Vidi ĉiom da la anonctabulaj afiŝoj

en: View more logs for this user.
eo: Vidi pli da logoj de ĉi tiu uzanto.

en: Wait a while before searching again, please.
eo: Bonvolu esperi iom da tempo antaŭ serĉi denove.

en: Wrong password…
eo: Malĝusta pasvorto...

en: Yes
eo: Jes

en: You appealed this ban on
eo: Vi apelaciis ĉi tiun malpermeson je

en: You are banned! ;_;
eo: Vi estas malpermesita! ;_;

en: You are muted! Expires in %d seconds.
eo: Vi mutiĝis! Finiĝos post %d sekundoj.

en: You are not a mod…
eo: Vi ne estas estrarano...

en: You are not banned.
eo: Vi ne estas malpermesita.

en: You are only allowed to unban %s users at a time. You tried to unban %u users.
eo: Vi nur eblas repermesi %s uzantojn samtempe. Vi provis repermesi %u uzantojn.

en: You are probably seeing this message because Javascript being disabled. This is a necessary security measure to prevent CSRF attacks.
eo: Vi probable vidas ĉi tiun mesaĝon ĉar Ĝajavaskripto estas malŝaltita.  Nepras por sekurigi kontraŭ CSRF atakoj.

en: You can't report that many posts at once.
eo: Vi ne povas raporti tiom da afiŝoj samtempe.

en: You didn't make a post.
eo: Vi ne faris afiŝon.

en: You didn't select anything to delete.
eo: Vi ne elektis ion por forviŝi.

en: You didn't select anything to report.
eo: Vi ne elektis ion por raporti.

en: You don't have permission to do that.
eo: Vi ne havas permeson por fari tion.

en: You have been banned from
eo: Vi malpermesiĝis de

en: You have been muted for unoriginal content.
eo: Vi mutiĝis pro maloriginala enhavo.

en: You have submitted the maximum number of ban appeals allowed. You may not appeal this ban again.
eo: Vi sendis la maksimuman kiomon de apelacioj akcepteblaj. Vi ne povas apelacii ĉi tiun malpermeson denove.

en: You last appealed this ban on
eo: Vi laste apelaciis ĉi tiun malpermeson je

en: You look like a bot.
eo: Vi ŝajnas kiel bot.

en: You may appeal this ban again. Please enter your reasoning below.
eo: Vi povas apelacii ĉi tiun malpermeson denove. Bonvolu enskribi viajn kialojn suben.

en: You may appeal this ban. Please enter your reasoning below.
eo: Vi povas apelacii ĉi tiun malpermeson. Bonvolu enskribi viajn kialojn suben.

en: You must upload an image.
eo: Vi devas alŝuti bildon.

en: You seem to have mistyped the verification.
eo: Vi ŝajne mistajpis la kontrolilon.

en: You were banned from
eo: Vi malpermesiĝis de

en: You were banned! ;_;
eo: Vi estis malpermesita! ;_;

en: You'll have to wait another %s before deleting that.
eo: Vi devos esperi %s antaŭ vi povos forviŝi tion.

en: Your IP address is
eo: Via IP adreso estas

en: Your IP address is listed in %s.
eo: Via IP adreso listiĝas en %s.

en: Your ban was filed on
eo: Via malpermeso fajlis je

en: Your browser didn't submit an input when it should have.
eo: Via retumilo ne faris enigon kiam enigo farendis.

en: Your browser sent an invalid or no HTTP referer.
eo: Via retumilo sendis malvalidan aŭ nenian HTTP referer.

en: Your code contained PHP syntax errors. Please go back and correct them. PHP says:
eo: Via kodo enhavis PHP sintaksajn erarojn. Bonvolu reiri kaj kontroli ilin. PHP diras:

en: Your request looks automated; Post discarded.
eo: Via peto ŝajnas aŭtomata; Afiŝon forigita.

en: all boards
eo: ĉiuj tabuloj

en: and
eo: kaj

en: and it was denied.
eo: kaj malakceptiĝis.

en: and it was denied. You may not appeal this ban again.
eo: kaj ĝi estas forneiita.. Vi ne povas apelacii ĉi tiun malpermeson denove.

en: at
eo: ĉe

en: by
eo: per

en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

en: delete
eo: forviŝi

en: deleted?
eo: ĉu forviŝita?

en: edit
eo: redakti

en: expires
eo: finiĝas

en: for an unspecified reason.
eo: pro nespecifita kialo.

en: for the following reason:
eo: pro la jena kialo:

en: from now, which is on
eo: ekde nun, kiu estas je

en: has since expired. Refresh the page to continue.
eo: jam finiĝis. Refreŝigu la paĝon por daŭri.

en: hidden
eo: kaŝita

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: locks thread; replies to it with a link.
eo: fermas fadenon; respondas al ĝi kun ligilo.

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

en: never
eo: neniam

en: new; optional
eo: nova; opcia

en: no reason
eo: nenial

en: no subject
eo: nenia temo

en: none
eo: neniom

en: omitted. Click reply to view.
eo: malinkluzivas. Klaku respondi por vidi.

en: public; attached to post
eo: publika; alfiksita al afiŝon

en: remove
eo: forigi

en: second | seconds
eo[0]: sekundo
eo[1]: sekundoj

en: week | weeks
eo[0]: semajno
eo[1]: semajnoj

en: will not expire
eo: ne finiĝos

en: year | years
eo[0]: jaro
eo[1]: jaroj
